Ponuka

Novinky

OZNAM
Kvôli obrovskému návalu objednávok sme pozastavili predaj strategických komodít do doby, kým dobehneme staré objednávky, tiež z dôvodu, že ľudia neustále volajú a znemožňujú nám tým prácu. Za pochopenie ďakujem a, keď ani toto opatrenie nepomôže vypne sa telefón, kým sa nevybavia všetky staré objednávky.

1 DOBIERKY SÚ POVOLENÉ LEN PLATOBNOU KARTOU U KURIERA ( DAJTE DO POZNÁMKY ZAPLATIM KARTOU A NEMUSÍME VOLAŤ )
2 PREVODY FUNGUJÚ ŠTANDARDNE
3. RESPIRÁTORY NEBUDÚ
4. NEPÍŠTE EMAILY A NEVOLAJTE KEDY SA VAŠA OBJEDNÁVKA VYBAVI ROBÍME ČO JE NAŠICH SILÁCH
5. Čím viac položiek v objednávke tým dlhšie trvá vybaviť, keď sa neustále dopĺňa a pod. Celý deň sa rieši len emaily a telefonáty a nestíhame robiť vaše objednávky.

Gáfor - ( 10 g )

Dostupnosť: Nedostupné
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 0,80 € ( 0,67 € bez DPH )

Názov

Gáfor , Kamfor

Informácie

Gáfor je biela kryštalická látka so silným štipľavým charakteristickým zápachom.  V prírode sa nachádza v dreve gáfrovníka lekárskeho, veľkého vždyzeleného stromu rastúceho v Ázii a iných stromoch z čeľade gáfrovníkovitých. Vyrába aj synteticky z terpentínového oleja.

Využitie

Vďaka svojej vôni sa používa pri varení, ako balzamovacie médium, ďalej v medicíne, v niektorých náboženských obradoch, ale aj ako prísada do pleťových vôd. Gáfor je vynikajúci olej na odrazenie vírusových infekcií, vyčistenie nosa a liečenie zápalu vedľajších nosových dutín. Je tiež užitočný pri bolesti hlavy a ako masážny olej pri bronchitíde. Je veľmi účinný proti bolesti svalov, reumatických kĺbov a vyvrtnutí. Zmierňuje tiež svrbenie po bodnutí hmyzom, ochladí spáleniny od slnka a odpudzuje hmyz.

Špecifikácie

Molárna hmotnosť: 152,24 g/mol
Teplota topenia: 177 °C
Teplota varu: 209 °C
Hustota: 0,992 g/cm3
Teplota vzplanutia: 54 °C
Teplota vznietenia: 466 °C

Skladovanie

Skladujte uzavreté na chladnom a suchom mieste.

UPOZORNENIE: