Ponuka

Novinky

19.3.2019
Odteraz poštovné zadarmo nad 90 EUR za tovar do 40 kg balík.

11.2.2019
Zaviedli sme papierové tašky pri osobných odberoch, odteraz si môžete vybrať aj papierové ak nemáte radi plastové.

13.1.2019
Dáváme možnost ktorú postupne zaradíme aj do našej ponuky si vybrať kurierskú spoločnosť.
Pokial by ste mali výhradi posielať s GEIS vieme zabezpečiť aj s GLS prepravu. Stačí uviesť pri objednávke do poznámky, že prajete si posielať cez GLS.

31.5.2018
Akceptujeme emailové objednávky. Pri objednávke uviesť dodaciu adresu typ a množstvo tovaru a telefonický kontakt. Posielajte na obchod@pgchem.sk

1. Reklamácie:
posielajte na info@pgchem.sk predmet správy reklamácia. Následne kontaktujte nás telefonicky 0948 105 105. Aby sme vám spetne potvrdili, či sme prijali vašu reklamáciu. Obchodných podmienkách skontrolujte kategoriu reklamácie.

2. Zrušenie objednávky: posielajte emailom na obchod@pgchem.sk predmet správy zrusenie objednavky

3. Sťažnosť / Nespokojnosť:
ohláste prosím telefonicky na 0948 105 105 alebo mailom obchod@pgchem.sk

Čajovníkový olej, tea tree oil - ( 1 l )

Dostupnosť: Do 7 dní
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 127,37 € ( 106,14 € bez DPH )

Názov

Čajovníkový olej , Tea Tree Oil , INCI: Melaleuca alternifolia leaf oil , melaleuca olej

Informácie

Čajovníkový olej je esenciálny olej, ktorý sa získava z listov stromu Melaleuca alternifolia (kajeput striedavolistý, ľudovo známy ako čajovník austrálsky). Strom čajovníka sa skúma od roku 1923. Nie vždy sa však na čajovník považovali za div prírody. Vlastne celé roky ho farmári považovali za burinu. Snažili sa ho vykoreniť, aby mohli rozšíriť chov dobytka. Olej je zložený z mnohých organických zlúčenín (cineol, terpinen, Pinan, seskviterpény a ďalšie), má príjemnú charakteristickú vôňu s terpenickým arómu, je bezfarebný až svetložltý.
Čistý Tea Tree Oil je najsilnejšie prírodné antiseptikum so širokým antimikrobiálnym spektrom (ničí baktérie, kvasinky, plesne atď.) Na rozdiel od ostatných antiseptík zachováva svoju účinnosť i v prítomnosti krvi a hnisu. Pôsobí protizápalovo, mierne znecitlivuje pokožku a má intenzívny repelentný účinok. Používa sa zvonka na ošetrenie drobných rán, škrabancov, odrenín, na spáleniny, omrzliny, na potničky, bodnutie hmyzom, alergické a svrbivé dermatózy, na afty, bradavice, opary, kožné mykózy zápaly nosohltanu, bolesti v krku, nádchu a paradentózu, odpudzuje kliešte a vši. U osôb s precitlivenou pokožkou je nutné používať na ošetrenie iba riedený olej.
Tea Tree Oil sa poslednou dobou oprávnene dostáva do popredia záujmov laických i vedeckých kruhov. Vyniká predovšetkým svojimi silnými antiseptickými účinkami a je schopný dokonca potlačiť aj čiernu plieseň. Hlavnou účinnou látkou je terpenen-4-ol. V kvalitnom prírodnom TO je ho obsiahnuté cez 35%.

Využitie

- Proti akné - potierajte 3 x denne
- Po bodnutí hmyzom - ihneď natrite TTO
- Prisatého kliešťa: kvapnite na neho niekoľko kvapiek TTO, počkajte 3 minúty a viklavým vytrvalým pohybom kliešťa odstráňte
- Proti nádche - niekoľko kvapiek čistého oleja rozotrieme v okolí nosných dierok (avšak nie na podráždenú pokožku), pridáme do náplne inhalátora, aromalampy alebo do horúcej vody na inhaláciu
- Afty, opary, kútiky a ďalšie zápaly - niekoľkokrát denne potrite TTO

Špecifikácie

100 % čistý
Výrobný proces: destilácia parou
Farba: žltkastá
Teplota vzplanutia: +60 ° C

Krajina pôvodu:

Austrália

Toxikologické údaje

Neužívať vnútorne.

UPOZORNENIE: