Ponuka

Novinky

OZNAM
Kvôli obrovskému návalu objednávok sme pozastavili predaj strategických komodít do doby, kým dobehneme staré objednávky, tiež z dôvodu, že ľudia neustále volajú a znemožňujú nám tým prácu. Za pochopenie ďakujem a, keď ani toto opatrenie nepomôže vypne sa telefón, kým sa nevybavia všetky staré objednávky.

1 DOBIERKY SÚ POVOLENÉ LEN PLATOBNOU KARTOU U KURIERA ( DAJTE DO POZNÁMKY ZAPLATIM KARTOU A NEMUSÍME VOLAŤ )
2 PREVODY FUNGUJÚ ŠTANDARDNE
3. RESPIRÁTORY NEBUDÚ
4. NEPÍŠTE EMAILY A NEVOLAJTE KEDY SA VAŠA OBJEDNÁVKA VYBAVI ROBÍME ČO JE NAŠICH SILÁCH
5. Čím viac položiek v objednávke tým dlhšie trvá vybaviť, keď sa neustále dopĺňa a pod. Celý deň sa rieši len emaily a telefonáty a nestíhame robiť vaše objednávky.

Benzoan sodný, E211 - ( 500 g )

Dostupnosť: Skladom
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 3,40 € ( 2,83 € bez DPH )

Názov

Benzoan sodný , E211 , Sodná soľ kyseliny benzoovej

Informácie

Benzoan sodný sa používa ako konzervačná látka E211. Je to sodná soľ kyseliny benzoovej. Pripraviť sa dá pomocou reakcie medzi hydroxidom sodným a kyselinou benzoovou. Priemyselne sa benzoan sodný vyrába neutralizáciou kyseliny benzoovej, ktorá sa vyrába čiastočnou oxidáciou toluénu s kyslíkom.

Využitie

Benzoan sodný sa najčastejšie používa v kyslých jedlách ako napríkad lekváre a ovocné džúsy (kyselina citrónová), nakladané uhorky (kyselina octová). V kyslých jedlách sa používa, pretože v nich ľahšie reaguje a vytvára kyselinu benzoovú, ktorá bráni rastu baktérií a plesní. Takisto sa používa ako konzervačná látka v niektorých kozmetických výrobkoch a liekoch. Benzoan sodný sa používa na liečbu porúch močovinového cyklu, kvôli svojej schopnosti viazať aminokyseliny. Telo je potom schopné tieto aminokyseliny vylúčiť, čím sa znižuje hladina amoniaku v tele. Benzoan sodný sa pridáva do palivovej zmesi pre ohňostroje.

Špecifikácie

Vzorec: C7H5NaO2
CAS čislo: 532-32-1
ES čislo: 208-534-8
Obsah Benzoanu sodného 99,0-100,5%
Vzhľad: Biely prášok takmer bez zápachu, kryštalický zrnitý
Teplota topenia: 122,5-123,5°C

Skladovanie

Uchovávajte nádobu tesne uzavretú. Skladujte v chladnom a dobre vetranom mieste.

UPOZORNENIE:

H319 - Spôsobuje vážne podráždenie očí.