+421 948 103 105
sk
en
hu
sk
en
hu

Ponuka

Novinky

Mätová Silica - ( 10 ml )

Dostupnosť: Skladom
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 1,82 € ( 1,52 € bez DPH )

Prírodné Esenciálne oleje sú označené s výstražnými symbolmi, ktoré vychádzajú s ich chemicko fyzikálnych vlastností. Nami dodávané esenciálne oleje neobsahujú žiadnu prímes a sú čisté destiláty kvetou vyrobené s profesionálnou firmou s dlhoročnou tradíciou. Každý dodaní produkt bol testovaný laboratóriu a obsahuje certifikát kvality.

Názov

Mätová (prírodná) silica 10 ml , Silica z mäty piepornej

Informácie

Mätová silica sa získava parnou destiláciou z kvitnúcej vňati mäty piepornej. Má svetlo žltú farbu a typickú mätovú vôňu. Je to číra kvapalina bez usadenín. Neobsahuje pridané rozpúšťadlá, konzervačné látky, farbivá ani antioxidanty. Hlavnou zložkou mätovej silice sú: l-mentol, menton, neomentol, isomenton, d-limonén, α-pinén, β-pinén, piperitonm pulegone. Obsahuje prírodný insekticíd pulegon (ca. 2%).

Využitie

Mätová silica je vhodná na pleť so sklonom k akné, pretože má antiseptické a protizápalové účinky, reguluje tvorbu kožného mazu a zabraňuje upchávaniu pórov. Upokojuje pokožku po uštipnutí hmyzom alebo po nadmernom slnení. Pôsobí ako účinné vlasové tonikum, stimuluje vlasové folikuly, podporuje rast vlasov, zlepšuje ich vzhľad a kvalitu. Je obľúbenou zložkou výrobkov ústnej hygieny ako napr. zubné pasty a ústne vody. Pri masáži pomáha zmierniť artritídu, reumatizmus, podráždenie a bolestivosť, uvoľniť boľavé svaly a kĺby alebo kŕče. V aromaterapii je obľúbená pre svoje relaxačné a upokojujúce vlastnosti, uvoľňuje stres a psychické napätie a prispieva k duševnej pohode. Má prírodné repelentné účinky – odpudzuje hmyz.

Špecifikácie

INCI meno: Mentha Piperita Oil
EC číslo: 282-015-4
CAS číslo: 84082-015-4
Fyzický stav: Tekutý
Farba: Žltkastá až svetlo žltá
HS číslo: 330125
Hustota (pri 20°C): 0,8880-0,9100 g/cm3
Index lomu (pri 20°C): 1,4560-1,4700

Krajina pôvodu

Nemecko

Skladovanie

Skladujte v dobre uzavretých tmavých sklenených nádobách, na dobre vetranom mieste, pri teplote 5-20°C.

UPOZORNENIE: