Ponuka

Novinky

31.5.2018
Akceptujeme emailové objednávky. Pri objednávke uviesť dodaciu adresu typ a množstvo tovaru a telefonický kontakt. Posielajte na obchod@pgchem.sk

1. Reklamácie:
posielajte na info@pgchem.sk predmet správy reklamácia. Následne kontaktujte nás telefonicky 0948 105 105. Aby sme vám spetne potvrdili, či sme prijali vašu reklamáciu. Obchodných podmienkách skontrolujte kategoriu reklamácie.

2. Zrušenie objednávky: posielajte emailom na obchod@pgchem.sk predmet správy zrusenie objednavky

3. Sťažnosť / Nespokojnosť: ohláste prosím telefonicky na 0948 105 105 alebo mailom obchod@pgchem.sk

Chlórnan vápenatý, Ca(ClO)2 prášok - ( 500 g )

Dostupnosť: Málo skladom
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 3,80 € ( 3,17 € bez DPH )

Názov

Chlórnan vápenatý, Calcium hypochlorite, Calciumhypochlorit, Ca(ClO)2

Využitie

Chlórnan vápenatý sa používa k dezinfekcií pitnej vody a vody v plaveckých bazénoch. Pri použití vo vonkajších bazénoch je možné chlórnan vápenatý používať ako sanitizér v kombinácií s kyselinou kyanúrovou ako stabilizátor. Stabilizátor znižuje straty chlóru spôsobené ultrafialovým žiarením. Vápnik spôsobuje tvrdosť vody a má tendenciu zapchávať niektoré filtre. Niektoré typy prípravkov s chlórnanom vápenatým však obsahujú prísady proti tvorbe vodného kameňa, ktorý bráni upchávaniu trubiek a filtrov. Tieto prípravky je možné používať i v tvrdej vode. Hlavnou výhodou chlórnanu vápenatého je, že nieje stabilizovaný, na rozdiel od chlórovaných isokyanurátov, napr. dichlorisokyanurátu sodného alebo kyseliny trichlorisokyanurové. Tieto látky totiž obsahujú kyselinu kyanurovú. Pokiaľ je hladina kyseliny kyanurovej príliš vysoká, má to vplyv na účinky chlóru. V bazénoch, kde se používajú chlórované isokyanuráty by sa mala udržovať hladina voľného chlóru medzi 2 a 5 ppm (mg/l), kdeže v bazénoch s chlórnanom vápenatým stačí hladina 1-2 ppm.

UPOZORNENIE: