Ponuka

Novinky

OZNAM
Kvôli obrovskému návalu objednávok sme pozastavili predaj strategických komodít do doby, kým dobehneme staré objednávky, tiež z dôvodu, že ľudia neustále volajú a znemožňujú nám tým prácu. Za pochopenie ďakujem a, keď ani toto opatrenie nepomôže vypne sa telefón, kým sa nevybavia všetky staré objednávky.

1 DOBIERKY SÚ POVOLENÉ LEN PLATOBNOU KARTOU U KURIERA ( DAJTE DO POZNÁMKY ZAPLATIM KARTOU A NEMUSÍME VOLAŤ )
2 PREVODY FUNGUJÚ ŠTANDARDNE
3. RESPIRÁTORY NEBUDÚ
4. NEPÍŠTE EMAILY A NEVOLAJTE KEDY SA VAŠA OBJEDNÁVKA VYBAVI ROBÍME ČO JE NAŠICH SILÁCH
5. Čím viac položiek v objednávke tým dlhšie trvá vybaviť, keď sa neustále dopĺňa a pod. Celý deň sa rieši len emaily a telefonáty a nestíhame robiť vaše objednávky.

Bodliakový olej, saflorový - ( 5 l )

Dostupnosť: Skladom
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 34,80 € ( 29,00 € bez DPH )

Názov

Bodliakový olej rafinovaný , Saflorový olej , Svetlicový olej

Informácie

Bodliakový olej je vysychavý rastlinný olej podobne ako napríklad olej ľanový či tungový. Je lisovaný zo semien svetlice barvírskej, ktorá je podobná bodliaku, preto sa niekedy svetlicovému oleju hovorí bodliakový. Je veľmi svetlý, ľahko nažltlý až žltej farby s minimálnym zápachom. 

Využitie

Svetlicový olej sa využíva na povrchovú úpravu dreva. Je vynikajúci na nátery dreva vo vnútri objektu. Svetlicový olej možno tiež využiť aj na úpravy interiérov (drevené obloženie, nábytok, hračky a iné). Je riedky a teda preniká dobre do drevenej hmoty.  V prípade nutnosti sa riedi pomarančovým olejom alebo terpentínom, resp. dearomatizovaným lakovým benzínom. Nasiakavosť svetlicového oleja môžete zvýšiť aj jeho zahriatím (do 50 ° C). Vyššia teplota a slnečné žiarenie urýchľujú jeho vytvrdzovanie.

Špecifikácie

INCI: Carthamus Tinctorius Oil
CAS číslo: 8001-23-8
EC číslo: 232-276-5
Vzhľad: žltá kvapalina 
Zápach: charakteristický
Teplota vzplanutia: 100°C
Horľavosť: horľavý
Hustota (pri 20°C): 0,923 g/cm3

Skladovanie

Skladujte v uzavretej nádobe na chladnom, suchom a dobre vetranom mieste.

UPOZORNENIE: