Ponuka

Novinky

11.2.2019
Zaviedli sme papierové tašky pri osobných odberoch, odteraz si môžete vybrať aj papierové ak nemáte radi plastové.

13.1.2019
Dáváme možnost ktorú postupne zaradíme aj do našej ponuky si vybrať kurierskú spoločnosť.
Pokial by ste mali výhradi posielať s GEIS vieme zabezpečiť aj s GLS prepravu. Stačí uviesť pri objednávke do poznámky, že prajete si posielať cez GLS.

31.5.2018
Akceptujeme emailové objednávky. Pri objednávke uviesť dodaciu adresu typ a množstvo tovaru a telefonický kontakt. Posielajte na obchod@pgchem.sk

1. Reklamácie:

posielajte na info@pgchem.sk predmet správy reklamácia. Následne kontaktujte nás telefonicky 0948 105 105. Aby sme vám spetne potvrdili, či sme prijali vašu reklamáciu. Obchodných podmienkách skontrolujte kategoriu reklamácie.

2. Zrušenie objednávky: posielajte emailom na obchod@pgchem.sk predmet správy zrusenie objednavky

3. Sťažnosť / Nespokojnosť: ohláste prosím telefonicky na 0948 105 105 alebo mailom obchod@pgchem.sk

Aktívne uhlie, práškové - ( 500 g )

Dostupnosť: Skladom
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 4,23 € ( 3,53 € bez DPH )

Názov

Aktívne uhlie 500 g, absorpčné uhlie

POZOR!!! Aktívne uhlie práškové treba opatrne otvárať, ak je vňom jemný tlak pri prudkom otvorení by mohol jemný prach vyletieť a spôsobiť špinu.

Oblasť použitia

čistenie pitnej vody; odstránenie látok, ktoré ovplyvňujú vôňu a chuť; úprava podzemné; úprava úžitkovej vody ako kondenzátu a vody v plaveckých bazénoch; komunálnych a priemyselných odpadových vôd

Informácie

Aktívne uhlie sa vyrába z rašeliny, dreva, hnedého uhlia, čierneho uhlia a orechovej (kokosovej) škrupiny. Tieto materiály musia najskôr zuhoľnatieť. Pritom vznikajú len veľmi malé póry. Z aktívneho - porézneho systému sa pri tom odstránia nestále látky (vodík, kyslík, dusík, síra atď.). Zároveň sa uvoľnia aj dechtové produkty, ktoré sú usadené v jemne pórovitom uhlíku, tým sa uvoľní a sprístupní rozsiahly skelet uhlíku. Toto sa deje pôsobením horúcich vodných pár pri teplote od 900 do 1 100 °C pri ktorej materiál zuhoľnatie. Pritom dôjde k oxidačnej chemickej reakcii medzi uhlíkom a vodou na vnútorných povrchoch uhlíka, ktorý odstraňuje aj uhlík zo stien pórov.

Využitie

V priemysle ako čistenie výrobkov od nežiadúcich prímesí:

Čistenie bieleho cukru, aby sa zbavil hnedej farby, čistenie jedlého oleja, čistenie liehu,čistenie mydla atď.

Ochrana života a zdravia: Filtre na kontrolu chuti a zápachu, filtre na odstraňovanie chlóru, odstraňovanie škodlivých organických chemikálií, náplň do plynových masiek a pod.

Špecifikácia

Obsah vlhkosti (balené), (hm. %): < 8
pH: 9 – 10
Jódové číslo (mg/g): ˃ 900
Celková plocha (BET –metóda), (m2/g): približne 950
Obsah popola (hm. %): < 15

Vlastnosti

Aktívne uhlie, ako médium, môže byť vyrobené z niekoľkých materiálov. Avšak, bez ohľadu na základný materiál, štruktúra povrchu každého aktívneho uhlia je špongiová.

Vlhké granulované aktívne uhlie pohlcuje kyslík z okolitého vzduchu.

Zaistite dôkladné vetranie skladovacích priestorov, analyzujte vzorku vzduchu na kyslík.

Skladovanie

Výrobok musí byť skladovaný v uzavretých nádobách na suchom, dobre vetranom priestore mimo dosahu silných oxidačných činidiel (chlór, manganistan a ozónu, atď), zápalných zdrojov, horľavých materiálov a tepla.

UPOZORNENIE: