Ponuka

Novinky

31.5.2018
Akceptujeme emailové objednávky. Pri objednávke uviesť dodaciu adresu typ a množstvo tovaru a telefonický kontakt. Posielajte na obchod@pgchem.sk

1. Reklamácie:
posielajte na info@pgchem.sk predmet správy reklamácia. Následne kontaktujte nás telefonicky 0948 105 105. Aby sme vám spetne potvrdili, či sme prijali vašu reklamáciu. Obchodných podmienkách skontrolujte kategoriu reklamácie.

2. Zrušenie objednávky: posielajte emailom na obchod@pgchem.sk predmet správy zrusenie objednavky

3. Sťažnosť / Nespokojnosť: ohláste prosím telefonicky na 0948 105 105 alebo mailom obchod@pgchem.sk

Bodliakový olej, saflorový - ( 1 l )

Dostupnosť: Skladom
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 7,70 € ( 6,42 € bez DPH )
Množstvo Zľava
2 ks a viac 3%
5 ks a viac 7%

Názov

Bodliakový olej rafinovaný , saflorový olej, svetlicový olej

 

INCI: Carthamus Tinctorius Oil

Využitie

Je vynikajúci na nátery dreva vo vnútri objektu. Možné svetlicový olej využiť aj pre úpravy interiérov (drevené obloženie, nábytok, hračky a iné).

Informácie

Svetlicový (alebo tiež saflorový alebo bodliakový) olej je vysychavý rastlinný olej podobne ako napríklad olej ľanový či tungový. Je lisovaný zo semien svetlice barvírskej, ktorá je podobná bodliaku, preto sa niekedy svetlicovému oleju hovorí bodliakový. Svetlicový olej sa využíva tiež k povrchovej úprave dreva. Je veľmi svetlý, ľahko nažltlý až žltej farby s minimálnym zápachom. Na rozdiel od ľanového a tungového oleja povrchy dreva ošetrené svetlicovým olejom len veľmi málo žltnú a tmavnú pôsobením svetla. Svetlicový olej je riedky a teda preniká dobre do drevnej hmoty. Možno ho použiť aj do zmesí s hustejšími olejmi a taktiež s voskami. V prípade nutnosti sa riedi pomarančovým olejom alebo terpentínom, resp. dearomatizovaným lakovým benzínom (white spirit). Nasiakavosť svetlicového oleja môžete zvýšiť aj jeho zahriatím (do 50 ° C). Vyššia teplota a slnečné žiarenie urýchľujú jeho vytvrdzovanie.
Je veľmi svetlý a so zanedbateľným zápachom.
Farba: Veľmi svetlo žltá
Spotreba: 1 l na 10 - 15 m2
Riedenie: Odporúča sa ohriať na 50 ° C. Je veľmi riedky, nie je teda
potreba riediť

UPOZORNENIE: